BSC12DN20NS3 G
5S-BSC12DN20NS3 G
BSC12DN20NS3 G
MOSFET N-CH 200V 11.3A 8TDSON
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):200V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25??????C:11.3A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On:10V
Min Rds On):4V @ 25??????A
Vgs(th) (Max) @ Id:8.7nC @ 10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:680pF @ 100V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:??????20V
Vgs (Max):-
FET Feature:50W (Tc)
Power Dissipation (Max):125 mOhm @ 5.7A
Rds On (Max) @ Id:10V